Układ pokoi

-  na pierwszym piętrze.



Wakacje się skończyły, a my nie próżnowaliśmy. Gdy wylewka na piętrze „dojrzała” – rozpoczęliśmy montaż 8szt okien. Sposób był identyczny jak na parterze z małą modyfikacją – kąt nachylenia jest mniejszy, a całość montażu odbywał się od środka.
W efekcie uzyskaliśmy oświetloną powierzchnię pierwszego piętra i teraz możemy już przewietrzyć całą kopułę.
Kolejnym naszym krokiem było wyznaczenie na powierzchni stropu zarysu pokoi. Plusem całego rozwiązania jest możliwość stworzenia dowolnego układu pomieszczeń.


Zastosowaliśmy profile stalowe ścian działowych z płyt kartonowo-gipsowych. Przymocowaliśmy kołkami dolne profile 70 lub 50 i przenieśliśmy je na sferę kopuły.  Pewnych modyfikacji dokonywaliśmy po przyłożeniu profilu – wtedy można było „wejść do pomieszczenia” i rozejrzeć się ile jest miejsca.

Pomiędzy profil i ścianę/strop układaliśmy 2mm folię polipropylenową. Łuk uzyskiwaliśmy przez nacięcie skrzydełek U co 50cm. Dalej wprowadziliśmy profile pionowe w rozstawie co 60cm.

Część ścianek wewnętrznych poprowadzona jest łukiem. Dokonaliśmy także wyboru miejsca lokalizacji drzwi oraz ich wymiarów. W efekcie końcowym mamy wejście z klatki schodowej na I piętro. Pod świetlikiem znajduje się przedpokój z antresolą. Z niego można wejść do sypialni, łazienki i pokoju zabaw (wspólny naszych dziewczyn). Wspólny pokój ma dwa wejścia do własnego pokoju każdej z dziewczyn. W sypialni wyodrębniliśmy garderobę.

Po wykonaniu profili ścian działowych wykonaliśmy wstępny tynk gipsowy nakładany ręcznie. Jest on układany powyżej 90cm od poziomu stropu do świetlika. Stanowić będzie wyrównanie wewnętrznej powierzchni sfery przed gładzią gipsową i ostateczną obróbką ścian działowych.

Film z prezentacji układu pokoi i jednego z pokoju dziewczyn:
Film z ręcznego tynkowania na pierwszym piętrze:
W międzyczasie trwały prace na zewnątrz budynku – opis wkrótce.
MiDiET

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Drzwi zewnętrzne

Wylewka na parterze