Strop gotowy
- i jesteśmy na wyższym poziomie wtajemniczenia.
Na deskowaniu ułożyliśmy folię budowlaną, a także przygotowaliśmy dodatkowe deskowanie na krawędzi antresoli i klatki schodowej.
Następnie ułożyliśmy druciane (2mm) siatki zgrzewane o oczku 10x10cm.
Po obwodzie stropu wykonaliśmy dylatację ze styropianu grubości 5cm. Miejsca łączeń uzupełniliśmy pianką poliuretanową, tak aby mieszanka nie przeciekała.
Po obwodzie stropu wykonaliśmy dylatację ze styropianu grubości 5cm. Miejsca łączeń uzupełniliśmy pianką poliuretanową, tak aby mieszanka nie przeciekała.
Nasze założenie dotyczące wylewki opierało się na zasadzie dociążenia stropu. Oznacza to, że zwiększamy masę stropu, a jednocześnie ograniczamy ujemny efekt stropów drewnianych polegający na wyczuwalnym drganiu w trakcie użytkowania. Projektując przekrój poprzeczny belek stropowych uzyskaliśmy przewidywane wytężenie na poziomie 30%. Wymiary zależą w naszym przypadku od SGU (Stanu Granicznego Użytkowalności).
Finalnie przyjęliśmy grubość wylewki na poziomie 3-4cm. Zastosowaliśmy wkręty drewniane, jako marki grubości wylewki.Takie parametry pozwalają nam uzyskać wysokość pomiędzy podłogą, a parapetem okna na piętrze równą 90cm.
Z powodu małej grubości wylewki zastosowaliśmy włókna polipropylenowe, jako dodatek do mieszanki betonowej opartej na drobnym kruszywie.
Film z pompowania mieszanki betonowej na strop pierwszego piętra w kopule.
Przeprowadziliśmy typową pielęgnację wylewki z jej finalnym ręcznym zatarciem pacą – 100m2. Po przeschnięciu, całą powierzchnię zagruntowaliśmy.
MiDiET
Komentarze
Prześlij komentarz